اجرای پروژه سالن کنفرانس سازمان اورژانس تهران

اجرای پروژه سالن کنفرانس سازمان اورژانس تهران

اجرای پروژه و تجهیز سالن کنفرانس سازمان اورژانس تهران:

  • سیستم کنفرانس 13 نفره تلویک
  • سیستم تصویربرداری اتوماتیک
  • سیستم صوت جانبی
  • سیستم نمایش تصویر
  • سیستم پرزنتیشن

آشنایی مختصری با سازمان اورژانس ایران: سیستم اورژانس پیش بیمارستانی در سال ۱۳۵۴ در ایران راه‌اندازی شد. در حادثه دردناک فرو ریختن سقف سالن انتظار فرودگاه مهرآباد ( به ‌دلیل ارتعاشات ناشی از سر و صدای موتور جت‌های غول پیکر) در سال 1352 بود که طی آن 16 نفر کشته و 11 تن مجروح شدند.

این حادثه به دلیل بازخوردهای بسیاری در رسانه‌های داخلی و بین المللی آن سال، در ردیف یکی از غم انگیزترین وقایع کشورمان به ثبت رسید. این در صورتی بود که هیچ سیستم از قبل طراحی شده‌ای برای کمک و انتقال به مجروحین در اینگونه حوادث ناگهانی وجود نداشت. بعد از این حادثه سیستم فوریت‌های پزشکی کشور با عنوان اورژانس ۱۱۵ کشور با همکاری آمریکا تأسیس شد و ایران بعنوان چهارمین کشور دارنده خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در جهان شناخته شد.

آمریکا در دومین تجربه خود در تشکیل یک سیستم اورژانس پیش بیمارستانی بسیاری از کمبودها و نقص‌های تجربه اول را که برای خودش بود در ایران لحاظ نکرد و اورژانس پیش بیمارستانی ایران در سال ۱۳۵۴ کامل‌تر و بهتر از اورژانس پیش بیمارستانی آمریکا راه اندازی شد.

در آن دوران شماره سه رقمی 123 برای تماس با اورژانس اختصاص گردیده بود و از آمبولانس‌های شرکت بنز ون برای خدمت رسانی به مردم استفاده می‌شد که بعدا شماره تماس مردم با اورژانس، شماره 115 در کل کشور اعلام شد.

سیستم فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی در سطح دنیا به دو دسته عمده تقسیم می‌شوند:

  • Franco-German : امکانات و تجهیزات در صحنه بر بالین بیمار برده و از حضور پزشک در آمبولانس‌ها استفاده می‌شود.
  • Americo –England :که سیستم اورژانس ایران در شروع راه‌اندازی از این دسته بود، تکنیسین‌هایی که دوره‌های اولیه فوریت‌های پزشکی را آموزش دیدند، در صحنه حاضر می‌شوند، بیمار یا مصدوم را دریافت می‌کنند و اقدامات اولیه را انجام داده و سپس آن‌ها را به مرکز مجهز یا همان بیمارستان انتقال می‌دهند.