آشنایی با میکروفن های کنفرانس

آشنایی با میکروفن های کنفرانس

میکروفن های سخنران:

میکروفن های کنفرانس معمولا از یک میکروفن ریاست و چندین میکروفن سخنران تشکیل شده است که بطور سری به دستگاه مرکزی که وظیفه تغذیه میکروفن ها و کنترل سطح صدای سالن متصل شده اند. با توجه به امکانات متنوع این سیستم ، کنترل جلسات بهبود یافته و امکانات متنوعی در اختیار کاربران قرار داده است.

سیستم صوت دیجیتال شرکت کننده:

تمامی شرکت کنندگان نیز مانند رئیس جلسه می توانند از این کنسول برای صحبت کردن و شنیدن صحبتهای سخنران و شرکت در رای گیری از آن استفاده کنند و تفاوتی در ظاهر و کارایی با کنسول ریاست ندارد.

میکروفن کنفرانس ریاست:

این میکروفن در اختیار مدیر جلسه قرار می گیرد.از لحاظ امکانات تقریبا تمام ویژگی های میکروفن کنفرانس سخنران را دارا می باشد به علاوه اینکه مدیر جلسه امکان قطع میکروفن های سخنرانان و محدود کردن تعداد سخنرانان را نیز دارد.همچنین در بعضی از سیستم ها امکان حضور غیاب توسط مدیر جلسه فراهم شده است.

پروژه سازمان اوقاف و امور خیریه
پروژه سازمان اوقاف و امور خیریه

سیستم صوت دیجیتال ریاست:

متشکل از یک میکروفن ، اسپیکر داخلی و کلیدی جهت قطع و وصل صدای میکروفن خود و سایر شرکت کنندگان می باشد. در کنسولهای دیجیتال امکاناتی از قبیل تنظیم صدا، رأی گیری، حضور و غیاب، ترجمه همزمان و صفحه نمایشگر دیجیتال وجود دارد

منبع تغذیه:

منبع تغذیه یا کنترولر وسیله است جهت مدیرت ، پشتیبانی، تنظیم وایجاد ارتباط بین میکروفن ها ی متصل به دستگاه.در واقع این دستگاه به نوعی آمپلی فایر میکروفن های کنفرانسی محسوب می شود.

برخی از قابلیت هایی که ممکن است در منبع تغذیه ها وجود داشته باشند:

دارا بودن نمایشگر:نمایش تصویر شخص سخنران برای شرکت کنندگان

ظرفیت اتصال:تعداد میکروفنی که دستگاه می تواند پشتیبانی کند

قابلیت اتصال به کامپیوتر:جهت ضبط صدا یا شمارش آرا بتوان به کامپیوتر متصل نمود

امکان ضبط صدا

امکان اتصال بصورت WIFI به میکروفن ها

Line In:امکان اتصال میکرفن بی سیم جانبی

AUX: جهت اتصال دوربین کنفرانسی ،کارت خوان الکترونیکی ،صفحه نمایش نام و…

Line Out : خروجی صدا جهت انتقال صدا به تجهیزات جانبی

تجهیزات جانبی:

با توجه به اینکه برخی از میکروفن های کنفرانسی دارای اسپیکر نمی باشند و یا کیفت صدای خروجی مناسبی ندارند، معمولا توصیه می شود از اسپیکر های جانبی جهت تقویت صدا در کنار این نوع سیستم ها استفاده شود.

به طور معمولا برای یک جلسه با حداکثر ۵۰ نفر جمعیت ۲ عدد اسپیکر ۱۲ اینچ ۳۰۰ وات به همراه یک میکسر صدا جهت پشتیبانی از اسپیکرها کفایت می کند.

مزایای استفاده از سیستم صوت سالن جلسات و کنفرانس:

انتقال یکنواخت صدای سخنرانها در طول سالن جلسات

کنترل وجلوگیری ازصحبت همزمان شرکت کنندگان در جلسه

امکان محدود کردن تعداد سخنرانهای همزمان

امکان رای گیری مسائل مطرح شده در جلسات توسط سیستم کنفرانس

امکان کنترل جلسه توسط ریاست و قطع کنسول سخنرانهای در حال صحبت درصورت لزوم

دستگاه کنترل کننده مرکزی:

پردازنده دیجیتال هوشمند سیستم کنفرانس، یک پل ارتباطی مهم برای مدیریت میکروفن های کنفرانس می باشد. این پردازنده دارای تکنولوژی DSP جهت جلوگیری از ایجاد نویز، قابلیت اتصال به جایگاه سخنران به تعداد قابل توجهی دارد. پشتیبانی از سیستم رأی گیری و مدیریت اطلاعات از قابلیت های این پردازنده سیستم کنفرانس می باشد.

صداوتصوير برتر مجموعه اي توانمند و با سابقه در زمينه مشاوره، طراحي و فروش سيستم هاي حرفه ايي صدا، تصوير، نور و تجهيز حرفه اي سالنهاي كنفرانس و اجتماعات مي باشد. اين سازمان با تكيه بر مديران با تجربه و مهندسين با سابقه و دارا بودن رزومه اي درخشان در اجراي پروژه هاي مربوط به سازمان ها و شركت هاي دولتي و خصوصي، به نامي آشنا و قابل اعتماد براي همه مجموعه ها گشته است.